Vážení zákazníci, z technických důvodů bude ve dnech 22.7 a 23.7 uzavřena pobočka na Praze Letňany. Děkujeme za pochopení.

Brandy

Brandy je luxusní druh destilátu, tradičně podávaný s kvalitním doutníkem. Vyrábí se destilací vinné révy a následným zráním v sudech z dubového dřeva. Mívá ostřejší charakter (obsah alkoholu 35-60 %) a výborně si ji vychutnáte samotnou, i jako součást drinku. Mezi nejznámější druhy patří Cognac a Armagnac pocházející z jihozápadní Francie. Kvalitní brandy se hojně vyrábí také ve Španělsku, Itálii, Řecku a Gruzii.

Číst dále
Co je brandy


Brandy je destilovaný alkoholický nápoj, který se vyrábí z fermentovaného ovoce, nejčastěji z hroznů. Obvykle má obsah alkoholu kolem 35–60 % a jeho výroba zahrnuje proces destilace a následného zrání v dřevěných sudech, což mu dodává charakteristickou barvu, vůni a chuť. Brandy se často konzumuje jako digestiv po jídle, a to buď čisté, nebo s ledem.

Výroba brandy

Nejčastěji se vyrábí z pečlivě šlechtěných odrůd vinné révy, které jsou určené přímo k tomuto účelu. Po sklizni následuje několikatýdenní kvašení, poté destilace a následně zrání typicky v dubových sudech po sherry, kde získává svou typickou barvu.

Jak se brandy pije?

Tento oblíbený alkoholický nápoj si můžete vychutnat jako součástí drinku, ale výborná je i samotná. Nejlepší chuť má při pokojové teplotě ve sklenici s širokým dnem a úzkým hrdlem. Pokud dno sklenice obejmete celou rukou, nápoj se začne lehce zahřívat, díky čemuž se uvolňují veškeré vůně. Perfektního vychutnání docílíte popíjením po menších doušcích, přičemž každý v ústech chvíli poválíte.

Značení brandy

Jednotlivé produkty mají ve svém názvu označení vyjadřující délku zrání. Co jednotlivé zkratky znamenají?

➡️ VS (very special) = doba zrání v sudu jsou minimálně 3 roky.

➡️ VSOP (very special old pale) = doba zrání je minimálně 5 let.

➡️ XO (extra old) = doba zrání je minimálně 6 let.

Top 3 brandy

➡️ Do 300 Kč: Gruzignac 5 YO - 5letý ušlechtilý skvost s hlubokými tóny. Ucítíte dřevité tóny, jemné koření a nadýchanou sladkost.

➡️ Do 800 Kč: Sarajishvili VS - Každý doušek nabízí jemné tóny ovoce, květin a dřevitých nuancí. 

➡️ Do 1600 Kč: Sarajishvili XO - Označení "XO" znamená "Extra Old", což je zárukou nejen vynikající kvality, ale také vysokého standardu výjimečnosti. V chuti i vůni intenzivně ucítíte ovoce, květiny a sametové dřevité tóny. 

Nejprodávanější

399
7691399769
Značky
Značka destilátů

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem