Nejlepší kvalitní rum

Rum - sladká, aromatická a historicky bohatá tekutina, která si získala speciální místo v srdcích mnoha milovníků alkoholu. Jeho jedinečná chuť, aroma a exotický původ vnáší do světa destilovaných nápojů něco nezaměnitelného. Mezi nejznámější a nejoblíbenější značky rumů patří Diplomático, Zacapa, Plantation a Bumbu.

Číst dále

Rum je alkoholický nápoj destilovaný z melasy, což je vlastně odpadní produkt při zpracovávání cukrové třtiny. Většina producentů rumu se tak nachází v oblastech, kde je cukrová třtina pěstována a zpracovávána, jako je Karibik (zejména Kuba, Barbados, Jamajka a další), Indie a Austrálie. Prohlédněte si ty nejdražší luxusní rumy, které nabízíme.

Historie rumu

Původ rumu sahá až do 17. století, kdy se začal vyrábět na karibských ostrovech, jako je Barbados a Jamajka. Legenda říká, že jeden z otroků na plantážích na Barbadosu si všiml, že zbytky cukrové třtiny fermentují a vzniká alkohol. Krátce po objevení rumu se stal oblíbeným nápojem mezi námořníky, a to hlavně díky své snadné skladovatelnosti a dlouhé trvanlivosti. Rovněž byl využíván k prevenci mořské nemoci a jako prostředek k odlehčení dlouhých chvil na moři.

Výroba rumu

Výroba rumu začíná zpracováním cukrové třtiny, při níž vzniká cukr a odpadní produkt melasa, která se využívá právě k výrobě rumu. Následuje několikadenní fermentace a poté destilace. Pak už jen stačí nechat rum uležet, typicky v dřevěných sudech. Zvláště u tmavých a zlatých rumů je doba zrání velmi dlouhá - může trvat i několik desítek let.

Druhy rumu

Existuje několik druhů rumu, které se liší ve výrobním procesu i ve výsledné chuti, aromatu i barvě.

➡️ Bílý rum (Blanco) má jemnou chuť, díky čemuž je často využíván pro přípravu míchaných nápojů. Za svou barvu vděčí absenci zrání v dubových sudech a za svou neutralitu v chuti minimálnímu množství přísad.

➡️ Tmavý rum má obvykle silnější chuť a bohatší aroma, a bývá konzumován samostatně jako tzv. sipper, či využíván pro vaření. Tmavou chuť získává při procesu zrání v dubových sudech.

➡️Zlatý rum získává svou barvu rovněž při procesu zrání v dubových sudech. Díky komplexním a plným chutím bývá konzumován hlavně samostatně.

Rum podle původu

Karibský rum vás již při prvním doušku přenese do tropického ráje karibských ostrovů s krásnými bílými plážemi, tyrkysovým mořem a horkým sluncem. Svět doutníků doporučuje skvělý karibský Centenario Rum, který je známý perfektní kvalitou a bohatou chutí. Tato značka vznikla v roce 1985 a v dnešní době patří k nejlepším rumům vůbec.

Kubánský rum je opravdu ikonický alkoholický nápoj, a to hlavně díky své dlouhé historii, tradiční výrobě a nezaměnitelné chuti, která okouzlila mnoho lidí po celém světě. Ochutnejte výborný kubánský rum Eminente Reserva 7 YO s neuvěřitelnou hloubkou a komplexitou. 

Top 5 nejlepších rumů

Náš výběr 5 nejlepších rumů je založen na preferencích našich zákazníků:

5️⃣ Pampero Aniversario - Tato vynikající směs nejlepších rumů značky Pampero vznikla k oslavě 25. výročí této značky. Rum je destilovaný v dubových sudech po whisky a scherry, díky čemuž získává nezapomenutelné aroma vanilky, rozinek, sherry, skořice, sušeného ovoce, čokolády, tabáku a kůže s lehkým dotykem třtinového cukru.

4️⃣ Eminente Reserva 7 YO - Kubánský komplexní rum s neuvěřitelnou hloubkou ukrývající jemnost tradičních kubánských rumů. Zraje 7 let v dubových sudech po whisky.

3️⃣ Gold of Mauritius 5 YO Solera - Blend rumů od několika různých výrobců zrající v sudech po jihoafrickém portském víně, v sudech z amerického dubu a v sudech po bourbonu.

2️⃣ Zacapa Centenario 23 Solera - Tento výtečný rum zraje neuvěřitelných 23 let v horách Guatemaly v sudech po bourbonu a sherry. Výsledkem je meruňková, kokosová, vanilková a citrusová vůně, čokoládová a kořeněná chuť a dlouhý, zároveň však jemný ocas.

1️⃣ Plantation XO 20th Anniversary - Bez přehánění se jedná o opravdový rumový klenot. V současné době neexistuje moc rumů, které by se těšily větší oblibě.

Rum jako dárek - podle ceny

Potěšte své blízké a datujte kvalitní rum. Připravili jsme si pro vás výběr těch nejlepších dárkových sad rumů:

🎁 Do 700 Kč: Diplomático Mantuano 8 Aňos - Mimořádně vyvážený rum s komplexním chuťovým profilem s tóny sušeného ovoce, dřeva a vanilky.

🎁 Do 1 000 Kč: Gold of Mauritius - Vyvážený, jemný a hedvábný rum s tóny dubu, sladu a pražených oříšků.

🎁 Do 1 500 Kč: Zacapa Centenario 23 Solera - Rum zrající 23 let v guatemalských horách v sudech po bourbonu a sherry. Vůně meruňky, kokosu, vanilky a citrusů a chuť čokolády a koření.

🎁 Do 2 000 Kč: Zacapa Edición Negra 23YO - Mistr Blender Lorena Vasquezová, jenž plní roli mistra blendera již dlouhých 25 let, vytvořila tento rum na počest guatemalské kultuře a dědictví.

🎁 Do 3 000 Kč: Millonario XO - Jedná se o limitovanou edici, které se ročně nevyrobí více než 6000 kusů. Láhev působí velmi luxusním dojmem.

🎁 Luxusní rum nad 5 000 Kč: Diplomático Ambassador - Dokonale vyvážené aroma s tóny portského vína, dřeva, sušeného ovoce a čokolády. Chuť je velmi komplexní a obsahuje rozinky, muškátový oříšek a vypálené dřevo.

Párování doutníků a rumu

Pro vychutnání dobrého doutníku se často využívá párování s destilátem. Mezi nejznámější destiláty vhodné k párování s doutníkem patří právě rum, což poskytuje nezapomenutelný zážitek, kdy se dokonalá sladká a bohatá chuť rumu propojuje s bohatostí a komplexností doutníku. Při správném párování to přináší vyvážený zážitek, který zdůrazňuje a rozvíjí všechny chuťové nuance. Více se dozvíte v našem článku o párování doutníků a rumu.

Prodej rumu Praha

Kvalitní rum zakoupíte také v naší kamenné prodejně na adrese Beranových 65, Praha 9, v Letňanech - Areál Letov (Budova 27). V nabídce máme i další destiláty a obrovský výběr doutníků.

 

Nejprodávanější

349
529913495299
Značky
 
 
 
 
 
Značka destilátů

Stránka 1 z 7 - 115 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 7 - 115 položek celkem