Irská whisky

Irská whisky, také známá jako uisce beatha neboli voda života, je vyrobena z obilí a sladového ječmene a destilována je alespoň třikrát. Oproti skotské je obvykle méně rašelinová a má sladší chuť, a to právě díky obilovinám jako je pšenice. Tradičně se tento destilát pije čistý nebo s trochou vody, ale může být také součástí koktejlů. Prohlédněte si celou nabídku whiskey na Světe doutníků.

Historie

První záznamy o destilaci alkoholu na území dnešního Irska sahají až do 6. století. Tuto dovednost přinesli do Irska mniši ze Středomoří. Ti začali destilovat alkohol za účelem léčení, ale brzy se tento nápoj stal součástí irské kultury a tradice. Irská whisky patří mezi jeden z nejstarších destilovaných nápojů na světě. 

Top 3 irské whisky

➡️ Do 500 Kč: Bushmills Original - Lahodná směs sladových a obilných whisky s jemnou a osvěžující chutí.

➡️ Do 700 Kč: Proper Twelve - Produkt od proslulého Conora McGregora s jemným ovocným charakterem s tóny vanilky, medu, ovoce a opáleného dřeva.

➡️ Do 1000 Kč: Teeling Single Grain - Tento kousek drží titul Nejlepší irská whisky roku 2014 a mnoho dalčích ocenění. Chuť je jemná a hladká s tóny ovoce, vanilky a koření. 

 

 
 

Nejprodávanější

449
449914494499
Značky

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem