Ardbeg 10yo 0,7 l

3 hodnocení
 
 

Ardbeg Uigeadail from Ardbeg Distillery - Where it's available near you -  TapHunter Ardbeg 10 yo

Naprostá rovnováha a hloubka. Svůdná kombinace stop kouře a zeminy s toffee a espressem. Zřetelné aroma medické a fenolové, svěží citrusy s rostlinnými příznaky bílého vína.Nezapře ani meloun, hrušku a ozvěny moře,jódu a uzených ryb.

  • Výrobce:                      Ardbeg
  • Země:                          Skotsko
  • Obsah alkoholu:         46%
  • Typ:                             Peated Single Malt
  • Doba zrání:                 10 let
  • Objem:                        0,7 l
Dostupnost Skladem
1 299 Kč    
Kategorie Whisky
 

Ardbeg 10 yo 0,7 l

Intenzivní kouřové a ovocné aroma mísící se s rašelinou, doplněné kůrou citrónu a limetky, obalené v hořké čokoládě. Mentol a černý pepř prostupuje sladkou kouřovostí, následovanou tóny dehtu a grafitu. Připojuje se aroma uzené ryby, křupavé slaniny, zelené papriky, pečeného ananasu a hruškového džusu. Exploze chutí s dominující rašelinou, doprovázenou štiplavou citrónovou a limetkovou šťávou, černým pepřem a karamelem se skořicí.

Značka Ardbeg:

Ardbeg je legendou whisky po celém světě. Pochází z malého ostrůvku Islay, který leží na západě Skotska. Znalci hodnotí tuto whisky slovy „whisky, jak má být“. Ardbeg je tradice a řemeslo náležící palírně, jejíž zkušenosti předává do této značky déle než dvě stovky let. Ardbeg je palírna skotské whisky nacházející se na ostrově Islay, který je součástí souostroví Vnitřní Hebridy. Palírna je známa svými whiskami se silnou příchutí rašeliny a hlavně kouře. Ardbeg je jednou z nejinovativnějších palíren začátku 21. století a to nejen pro způsob výroby své whisky, ale i pro propracovaný způsob marketingu. Známým se stal například experiment, při kterém byla v roce 2011 lahvička mladé whisky Ardbeg vynesena k Mezinárodní kosmické stanici, kde strávila jeden rok a po jejím návratu byly zkoumány účinky mikrogravitace na její chuť a složení.

Podobné produkty

Značka destilátů ostatní

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: