Nejlepší karibský rum

Karibský rum vás okamžitě přenese do tropického ráje. Jeho původ a historie jsou pevně spjaty s krásnými ostrovy Karibiku, které jsou známé svými bílými plážemi, tyrkysovým mořem a horkým sluncem.

Přesné místo vzniku tohoto oblíbeného nápoje známo není, ale určitě to bylo na některém z karibských ostrovů. Dodnes se zde vyrábí vysoké procento celkové světové produkce a mezi znalci je karibský rum vysoce ceněný pro svou tradici a vysokou kvalitu.

Svět doutníků doporučuje Centenario Rum.

Číst dále
Historie karibského rumu


Historie sahá do 17. století. Cukrová třtina byla na karibské ostrovy přivezena kolonialisty z Kanárských ostrovů. Díky postupně vzrůstající poptávce po cukru se začal odpadní produkt při jeho výrobě, melasa, zpracovávat na výrobu tohoto dnes již všem známého alkoholického nápoje. První zmínky pocházejí z Barbadosu.

Regionální rozdíly

Každý karibský ostrov má své vlastní postupy a nezaměnitelné chutě. Na ostrovech, na kterých se mluví španělsky (např. Kuba nebo Dominikánská republika) se vyrábí typicky jemnější chutě, zatímco na ostrovech, na kterých se mluví anglicky (např. Barbados nebo Jamajka) se produkují destiláty s výraznější chutí a aroma.

Nejlepší značky karibských rumů

Vybrali jsme pro vás 3 nejoblíbenější značky na základě těch nejpřísnějších kritiků - našich zákazníků.

3️⃣ Diplomático (Venezuela) - Legendární Diplomático je známé pro svou bohatou a komplexní chuť. Značka vznikla již na konci 18. století, a pyšní se tak dlouhou a bohatou historií, která je důkazem ověřené kvality.

2️⃣ Zacapa (Guatemala) - Tato luxusní značka se vyznačuje svou jemností. Destiláty se vyrábí metodou solera, při níž se míchají rumy různého stáří. Výsledný blend zraje v sudech z bílého dubu po whisky.

1️⃣ Plantation (Barbados) - Tato značka získala díky své vynikající kvalitě uznání po celém světě a je držitelem mnoha ocenění. Vyrábí se z té nejkvalitnější cukrové třtiny přímo v srdci Karibiku. Destilace se provádí v malých dávkách, díky čemuž dochází k zachování autentické chuti i aroma.

Top karibské rumy

➡️ Do 700 Kč: Centenario Aňejo Especial 7 Aňos (Kostarika) - Kvalitní destilát s jedinečnou a unikátní chutí. Jedná se o směs jemných rumů zrajících v sudech z bílého dubu po dobu 7 let.

➡️ Do 1000 Kč: El Dorado 12 YO (Guyana) - 12letý produkt zrající v dubových sudech. Vyznačuje se svou jemností, bohatostí, nádhernou barvou a plnou kořeněnou vůní s nádechem koření, svěžího ovoce a opečených toastů. V chuti poznáte ovoce, tabák, pomerančovou kůru a příchuť dubu.

➡️ Do 1200 Kč: Plantation XO 20th Anniversary (Barbados) - Jeden z nejoblíbenějších destilátů světa. Jedná se o blend těch nejkvalitnějších rumů z Barbadosu. Intenzivní zrání probíhá nejprve v tropickém klimatu po dobu 8-15 let, po čemž následuje pomalé zrání v evropských podmínkách po dobu dalších 2-10 let.

➡️ Do 1500 Kč: Zacapa Centenario 23 Solera (Guatemala) - Tento kousek zraje v guatemalských horách v sudech po bourbonu a sherry celých 23 let. Ucítíte aroma s tóny meruňky, kokosu, vanilky a citrusů. Chuť má nádech čokolády a koření s dlouhým jemným ocasem. 

Nejprodávanější

349
529913495299
Značky
 
 
 
 

Stránka 1 z 5 - 84 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 5 - 84 položek celkem