Tabák

Untitled design

Tabák je rostlina pocházející z Ameriky ceněná především pro své listy, ve kterých je obsažen alkaloid nikotin. Z listů se vyrábí tabák, jak ho známe, který se dále zpracovává do formy cigaret či doutníků. Do Evropy se tabák dostal v době vlády anglické královny Alžběty I. Dnes už se ale nepěstuje pouze v Americe, ale po celém světě. Tabáková pole nalezneme i v Německu, Slovensku nebo Polsku. V Česku se tabák od roku 1994 již nepěstuje. Mezi největší producenty tabáku patří Čína, Indie, Brazílie a několik afrických zemí.


Vybírejte mezi tabákem do dýmky, cigaretovým tabákem, nebo žvýkacím tabákem. Nezapomeňte také na příslušenství, jako například dýmkový zapalovač.

Číst dále

Dýmkový tabák

Dýmkový tabák je speciálně zpracovaný tabák určený pro kouření pomocí dýmky. Vyrábí se z různých druhů tabáku lišící se svou chutí a aroma. Mezi nejznámější druhy dýmkového tabáku patří Virginia, Burley, Orient, Perique a Latakia. Díky dýmce dochází k optimalizaci chuti a vůně. Při správném kouření se vytváří pomalý a chladný kouř, který působí příjemně a má uklidňující účinky.

Cigaretový tabák

Cigaretový tabák je oblíbený po celém světě. Vyrábí se z listů tabáku, které se napřed usuší, poté jsou fermentovány a nakonec smíchány s různými přísadami pro lepší chuť a aroma. K dostání je cigaretový tabák buď ve formě hotové cigarety, nebo samostatně, připravený k ubalení cigarety.

Žvýkací tabák

Žvýkací tabák je druh tabáku, který není určený ke kouření, nýbrž ke žvýkání. Jde o malé kousky tabáku smíchané s různými přísadami pro lepší chuť a aroma. Bývá často využíván kuřáky ve chvílích, kdy není možné kouřit, ale přesto si chtějí vychutnat chuť tabáku. V dnešní době již existuje široká nabídka různých druhů žvýkacího tabáku, od klasických příchutí jako je mentol nebo pepermint, až po unikátní příchutě.

Prodej tabáku Praha

Stavte se v naší prodejně na adrese Beranových 65, Praha 9, v Letňanech - Areál Letov (Budova 27). Rádi vám poradíme s výběrem jak kvalitního tabáku, tak skvělých doutníků či destilátů.
 

Nejprodávanější

89
490189490
Značky
 
 
Značka tabáků

Stránka 1 z 3 - 50 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 3 - 50 položek celkem