Tequila

Tequila je tradiční mexický alkoholický nápoj, který se vyrábí ze šťávy agáve. Tento nápoj neodmyslitelně patří ke slunnému Mexiku a k mexickému jídlu, ale velké popularitě se těší po celém světě. Vyrábí se pouze ve městě Tequila a v jeho blízkém okolí, což je stanoveno zákonem. 

 

Historie tequily

Kořeny výroby tohoto světoznámého alkoholického nápoje sahá až do období před kolonizací Severní Ameriky, kdy původní obyvatelé vyráběli z agáve alkoholický nápoj, jež byl předchůdcem tequily tak, jak ji známe dnes. Indiáni ovšem neznali proces destilace, a proto měl výsledný produkt jen několik málo procent alkoholu. Pravá tequila se v Mexiku začala vyrábět až s příchodem španělských kolonizátorů.

 

Jak se tequila vyrábí?

Tento alkoholický nápoj se vyrábí z rostliny agáve. Po rozkrojení plodiny probíhá pomalé pečení a následuje vymačkávání šťávy, která se následně nechává kvasit a destilovat. Výsledným produktem je stříbrná tequila. Pro získání tequily zlaté je potřeba produkt nechat produkt zrát několik měsíců až let. 

 

TOP tequily

➡️ Top stříbrná tequila: Cabrito Blanco - vyznačuje se nasládlou chutí s tóny heřmánku a karamelu a jemným závěrem.

➡️ Top zlatá tequila: Cabrito Reposado - teplé zlaté tóny s jemnými dřevitými nuancemi.

 

TOP značky tequily

➡️ Cabrito - Tato značka byla založená již v roce 1924 a dnes se řadí mezi jednu z nejznámějších značek tequily celosvětově. Známá je především pro svou kvalitu a chuť. 

➡️ Casco Viejo - Ideální značka pro všechny, kteří hledají vysokou kvalitu s autentickým charakterem. Výroba produktů této značky probíhá jedině tradičním způsobem ze 100% modré agáve.

➡️ Centinela - Produkty této značky se vyrábí pouze z modré agáve, která zrála nejméně 7 let. Sklizeň probíhá ručně a destilace se provádí dvakrát. Pouze tak se mohou zachovat všechny cenné látky a aroma.

 

Nejprodávanější

449
129914491299
Značky
Značka destilátů

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem