Vážení zákazníci, z technických důvodů bude ve dnech 22.7 a 23.7 uzavřena pobočka na Praze Letňany. Děkujeme za pochopení.

Cognac / Armagnac

Koňak a Armaňak jsou francouzské brandy, které jsou vyráběny z destilovaného vína a následně zrají v sudech z dubového dřeva. Jsou považovány za jedny z nejkvalitnějších destilátů a oblibě se těší po celém světě. Obě brandy jsou obvykle podávány jako digestivum, ale skvěle si je vychutnáte i jako součást různých koktejlů.

Číst dále
Jaký je rozdíl mezi koňakem a armaňakem?


Hlavním rozdílem je lokalita, ve které byla brandy vynalezena, a ve které se dodnes vyrábí.
Koňak se vyrábí z hroznů vinné révy, které jsou pěstovány v okolí města Cognac v západní Francii, po kterém je pojmenován. Armaňak se vyrábí v jižní Francii, a to již od 15. století.

Dalším rozdílem je chuť. Zatímco koňak má jemnější a hladší chuť, Armaňak má bohatší chuť větší síly.

Značení koňaku

Jednotlivé produkty mají většinou už v názvu vyznačené své stáří. Mladší kousky bývají levnější, zatímco starší bývají sice dražší, ale obvykle také lepší a rozhodně exkluzivnější.

➡️ VS (very special): doba zrání jsou minimálně 2 roky.

➡️ VSOP (very superior old pale): zrání probíhá minimálně 4 roky.

➡️ XO (extra old): minimální doba zrání je 10 let.

Nejlepší koňaky podle ceny

➡️ Do 1 000 Kč: Clos Martin VSOP 8 YO - Tento kousek má zlatavě hnědou barvu a bohatou chuť s tóny ovoce, vanilky, sušeného ovoce a dřeva.

➡️ Do 1 200 Kč: Courvoisier VSOP - Tento destilát se vyznačuje sladkou ovocnou vůní a chutí s tóny vanilky, sušeného ovoce, koření a dřeva. Jeho barva je jantarová s oranžovými odlesky. 

➡️ Do 1 500 Kč: Godet VSOP Original - Výjimečný produkt s lahodnou a jemnou chutí. Ideální volba pro milovníky těchto destilátů, kteří hledají dokonalou rovnováhu mezi ovocnými tóny a dřevitým aroma.

➡️ Do 3 000 Kč: Godet XO Gastronome Organic - Exkluzivní produkt vyrobený ze 100% ekologicky pěstovaných hroznů. Zraje minimálně 10 let, což mu dodává bohatou a plnou chuť s tóny sušeného voce, medu, koření a vanilky.

➡️ Do 6 000 Kč: Goder Cognac Single Cru 22 YO Grande Champagne - Luxusní destilát s jemným tóny ovoce, vanilky a koření. Je určený především pro náročné znalce, kteří ocení nevšední komplexnost chutí. 

Nejprodávanější

719
75000171975000
Značky
 
Značka destilátů

Stránka 1 z 2 - 20 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 20 položek celkem