Kubánský rum (kuba rum)

Kuba, ostrov s bohatou historií a kulturou, není známá pouze pro své kubánské doutníky a tanečnice salsy, ale také pro své vynikající rumy. Jedná se o jeden z nejvíce ikonických alkoholických nápojů na světě. Je známý svým bohatým dědictvím, tradiční výrobou a nezaměnitelnou chutí, která okouzlila miliony lidí po celém světě.

Sháníte dárek? Luxusní drahý rum vykouzlí vašemu blízkému úsměv na tváři.

Číst dále
Historie kubánského rumu


Prvním krokem pro objevení výroby tohoto oblíbeného nápoje bylo dovezení cukrové třtiny z Evropy na Kubu. Proces výroby byl objeven díky výrobě cukru z cukrové třtiny, při níž vzniká odpadní produkt melasa, ze které se vyrábí. Bohužel není známo na kterém ostrově byl vyroben poprvé, ale s jistotou to byl některý z ostrovů Karibiku. V období kolonizace bylo na Kubě přes tisíc palíren. Počet palíren je v současné době sice mnohem nižší, ale kvalita se zvýšila mnohonásobně.

Věděli jste, že…

Věděli jste, že kubánské zákony vyžadují, aby rum zrál nejméně 3 roky? Díky tomu je zaručena vyšší kvalita všech kubánských rumů, které jsou díky tomu jemnější a mají bohatší chuť.

Chuťový profil kubánských rumů

Pro tyto destiláty je charakteristická jemnost, sladkost a komplexnost chutí, která je vyvážená a harmonická. Mladší kousky mají typicky tóny svěžího ovoce a vanilky, zatímco zralé destiláty mají hlubší chutě s tóny koření a dubu.

Nejlepší kubánské rumy

Na základě oblíbenosti mezi našimi zákazníky jsme pro vás vybrali 3 nejlepší produkty pro každou z vybraných cenových kategorií. S těmito kousky chybu rozhodně neuděláte!

➡️ Do 500 Kč: Havana Club Verde - Tento nápoj má nevšední bylinkovou a citrusovou příchuť. Ucítíte aroma medu, tymiánu a grepu a komplexní chuť s tóny rozmarýnu, vanilky a sladkého koření.

➡️ Do 700 Kč: Havana Club 7 YO - Jedná se o směs skvělých rumů, které zrály minimálně 7 let, ale některé i několik desetiletí. Aroma obsahuje tóny tabáku, tropického ovoce a pražených oříšků, zatímco chuť nabízí sladkost, tóny koření, vanilky a dřeva. Tip: nejlepší chuť zažijete při dlouhém pomalém popíjení.

➡️ Do 1200 Kč: Eminente Reserva 7 YO - Rafinovaný produkt s neuvěřitelnou hloubkou a komplexností. Doba zrání je minimálně 7 let, a probíhá ve francouzských dubových sudech po whisky. Tip: nejlépe si ho vychutnáte na kostce ledu nebo jako základ míchaného drinku.
 

Nejprodávanější

349
199913491999
Značky

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem