Nejlepší kvalitní whisky / whiskey

Whisky, někdy také označovaná jako whiskey, je alkoholický nápoj oblíbený po celém světě pro svoje unikátní aroma a chuť. Tento destilát se vyrábí z obilovin, jako je ječmen, kukuřice, žito nebo pšenice. Po destilaci se nechává zrát v dřevěných sudech, kde získává svou charakteristickou barvu a chuť. Whisky je oblíbenou volbou pro mnoho lidí při slavnostních příležitostech, ale také se stává stále více populárním nápojem na večírcích nebo jako doplněk k večernímu odpočinku.

Vybírejte ze široké nabídky Skotské whisky, Irské whisky, nebo i Japonské whisky.

Číst dále

Historie whisky

Původ whisky sahá až do středověku, kdy v Irsku a Skotsku začaly vznikat první alkoholické nápoje. První zmínky o whisky pocházejí z 15. století, ale až v 18. století se destilace stala rozšířenější a dokonalejší. Za domovinu whisky je považováno Irsko a Skotsko.

Jak se vyrábí whisky

Výroba whisky se liší dle druhu whisky. Single malt se vyrábí z jednoho druhu sladového ječmene a vyznačují se svou originální chutí. Jako příklad skvělého single maltu uvádíme skotskou Balvenie 12 YO Double Wood. Oproti tomu Blended se vyrábí smícháním několika různých druhý whisky, často i od jiných výrobců. Ochutnejte výborný japonský blended Nikka From The Barrel.

Druhy whisky

Irská whisky, známá také jako voda života, se vyrábí z obilí a sladového ječmene. Destilace probíhá minimálně třikrát. Oproti skotské whisky má většinou sladší chuť. Svět doutníků doporučuje Bushmills 10 YO Single Malt, jedinečnou 10letou irskou whisky, která zraje v sudech po bourbonu, má jemné tóny medu, vanilky a mléčné čokolády a výjimečně vyváženou a bohatou chuť.

Skotská whisky je rovněž jedna z nejkvalitnějších a nejoblíbenějších druhů whisky. Vyrábí se po celém skotsku, z ječmene, vody a kvasnic, které zrají v sudech z dubového dřeva minimálně 3 roky. Často se vyznačuje výrazným aroma i chutí. Svět doutníků doporučuje skotskou whisky značky Laphroaig.

Japonská whisky se proslavila díky své jemnosti, eleganci a komplexním chutím. Japonské destilerie jsou často inovativní a používají netradiční obiloviny a sudy pro zrání. Svět doutníků doporučuje skvělou japonskou whisky Nikka Coffey Grain s jemnou a komplexní chutí s tóny vanilky, karamelu a ovoce.

Top 5 whisky

➡️ Do 500 Kč: Bushmills Original - skvělá tradiční irská whisky s jemným a vyváženým chuťovým profilem.

➡️ Do 700 Kč: Bushmills 10 YO Single Malt - desetiletá irská whisky s jemnými tóny medu, vanilky a mléčné čokolády.

➡️ Do 1 500 Kč: Laphroaig 10 YO - skotská whisky s intenzivním rašelinovým aroma a silnou chutí s tóny soli, dýmu a moře.

➡️ Do 2 000 Kč: Glenlivet 18 YO - 18letá skotská whisky s komplexní chutí a vůní s tóny ovoce, medu, dřeva a koření.

➡️ Do 5 000 Kč: Bushmills 21 YO Single Malt - vzácná a vysoce ceněná irská whisky zrající 21 let. Má vrcholně komplexní a bohatou chuť.

Párování doutníků a whisky

Kombinace kvalitní whisky a kvalitního doutníku patří mezi jednu z nejexkluzivnějších a nejoblíbenějších kombinací ve světě doutníků. Tato harmonie chutí oslovuje nejen znalé kuřáky, ale i ty, kteří touží po nezapomenutelném zážitku. Obě tyto luxusní produkty nesou bohatou historii a tradici, a když jsou správně sladěny, vytvářejí harmonickou symfonii chutí. Více se dočtete v našem článku o párování doutníků a whisky.

Prodej whisky Praha

Kvalitní whisky můžete zakoupit také v naší prodejně na adrese Beranových 65, Praha 9, v Letňanech - Areál Letov (Budova 27). Kromě whisky nabízíme také další destiláty, doutníky a příslušenství pro milovníky doutníků.
 

Nejprodávanější

449
449914494499
Značky
 
Značka destilátů

Stránka 1 z 2 - 31 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 31 položek celkem