Nejlepší gin

Gin je destilovaný alkoholický nápoj s chutí jalovce a dalších aromatických přísad. Každý je jedinečný a receptury jednotlivých produktů jsou často pečlivě střeženy jako obchodní tajemství. Oblibě se těší hlavně poslední dobou, kdy vznikají různé nové inovativní verze tohoto tradičního nápoje. Svět doutníků doporučuje Gin Pink.

Číst dále

Gin získává svou charakteristickou chuť z bylinek a jehličnanů, především z jalovce. Byl vynalezen v 17. století na území Nizozemí a rychle se rozšířil do Anglie. Často se používá jako základ různých drinků, jako je Gin & Tonic.

Jak se vyrábí různé druhy ginu?

Vyrábí se destilací fermentované sladu. Další postup závisí na druhu tohoto destilátu. 

Genever, nebo také Jenever, se destiluje opakovaně, v druhé fázi s příměsí dalších surovin, jako je typicky jalovec a koriandr. Mezi další časté přísady patří různé citrusy, zázvor, skořice, pepř, kardamom, lékořice či anýz. V posledním kroku následuje zrání výsledného produktu v dubových sudech.

Dry gin je novější varianta pocházející z Londýna. Při výrobě se přísady nepřidávají přímo do tekutiny, ale zavěšují se nad ní do prodyšného pytle. Horká pára prochází skrz pytel, následně kondenzuje a odkapává zpátky do nápoje. Dalším rozdílem je, že dry gin narozdíl od Geneveru nezraje.

Top 3 drinky z ginu

Tento alkoholický nápoj může být díky množství přísad skvělý sám o sobě, ale v různých koktejlech často vynikne ještě lépe:

➡️ Gin & Tonic - Jeden z nejznámějších drinků na světě, přitom je tak jednoduchý. Jak už název napovídá, základem je gin a tonic, dále se přidá citron nebo limetka.

➡️ Martini - Tento drink se skládá z ginu a suchého vermutu.

➡️ Negroni - Pro přípravu negroni stačí smíchat gin, vermut a Cinzano, a kouzlo je na světě! Pro dozdobení lze přidat olivu.

Top 3 nejprodávanější giny podle ceny

Svět doutníků nabízí několik skvělých produktů. Přinášíme vám seznam těch nejprodávanějších:

3️⃣ Do 500 Kč: Broker’s Gin - Prémiový produkt, známý pro svůj hladký a univerzální chuťový profil. Výborně se hodí jako základ různých drinků.

2️⃣ Do 1 000 Kč: Engine Gin - Vysoce kvalitní produkt z Anglie vyráběný tradičním postupem v malých dávkách. Obsahuje 11 bylin v čele s jalovcem, koriandrem a citronovou trávou.

1️⃣ Do 1 200 Kč: Nikka Coffey Gin - Japonský destilát destilovaný v kávovém destilačním sloupovém aparátu. Obsahuje tradiční japonské ingredience, jimiž je yuzu, kabosu, amanatsu a sansho pepř, což mu dodává příchuť ovoce s tóny koření.

Prodej ginu Praha

Potřebujete poradit? Stavte se v naší pobočce na adrese Beranových 65, Praha 9, v Letňanech - Areál Letov (Budova 27). Rádi vám poradíme a dozajista si odnesete destilát perfektní právě pro vás. 

Nejprodávanější

449
117914491179
Značky
 
Značka destilátů

Stránka 1 z 1 - 17 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 17 položek celkem