Humidory

Humidor je nutná věc pro každého, kdo si rád často vychutnává doutníky a obzvlášť nenachází čas na jejich kouření a “čeká na tu pravou chvíli” - doutníky totiž dlouho čekat bez humidoru nemohou. 

První humidor vynalezl Alfred Dunhill, po návratu z dlouhé cesty na Kubu do Anglie si uvědomil, jak moc chuť doutníku závisí na vlhkosti a blízkosti podnebí k rovníku, a v roce 1907 vložil nádrž na vodu do cigaretové skříně. Jen o půl století později přišel Davidoff s prvním sériově vyráběným přenosným humidorem. 

Hlavní věcí při výběru je řídit se značkou výrobce - nyní jsou všechny humidory prezentované jako luxusní a vysoce kvalitní a můžete si je bezpečně vybrat podle designu (v naší nabídce jsou celodřevěné, malé skříňové, nebo dokonce mini humidory). Stejně to tak platí u zvlhčovačů.  

Venkovní vzduch není dost vlhký, což znamená, že humidor potřebuje spotřební kapalinu pro zvlhčování - která se do humidoru vlévá. Dříve (na začátku 20. věku) se do humidoru vkládlavy mokré ubrousky, jenže nyní existují podstatně modernější a kompaktnější způsoby, jak zanechat humidory vlhké. U kvalitního humidoru je nutný vnitřek humidoru ze zvláštního dřeva uvnitř humidoru je nejdůležitějším a zásadním rozdílem od, řekněme, plastových nádob na skladování doutníků.

Ve skutečnosti je nutné neustále sledovat hodnoty vlhkoměru a jakmile vlhkost klesne pod doporučenou hodnotu, musíte koupit zvlhčovač humidoru a vyměnit ho. Kvalita doutníků pevně závisí od vlhkosti uvnitř humidoru, takže je to věc nezbytná. Zvlhčovač je takzvaným srdcem humidoru. Za ideální indikátor se považuje 70% vlhkost, protože právě u takových charakteristik vzduchu jsou podmínky skladování doutníků povědomé. Většina světových doutníků se vyrábí ve vlhkých klimatech. 

Ve Světě Doutníků vám nabízíme široký výběr humidorů jak v dřevěném, tak i plastovém provedení, přizpůsobené jak pro cestování, tak i pro pohodlné umístění u vás doma. Vzhledem k věcem řečeným výše, doporučujeme zda také zakoupit humidorový vlhkoměr.

 
12
7900011279000
Značky
 
Značka příslušenství

Stránka 1 z 5 - 90 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 5 - 90 položek celkem