Kvalitní vodka

Vodka je alkoholický nápoj bez barvy a bez výrazné chuti. Díky své neutrální chuti je perfektní pro výrobu různých míchaných drinků jako je třeba Sex on the Beach, Long Island Iced Tea nebo Cosmopolitan. Vyrábí se nejčastěji z žita či pšenice, ale lze ji vyrobit také třeba z brambor. Bývá považována za národní nápoj Ruska a Finska.

Číst dále

Jak se vyrábí vodka?

Vyrábí se nejčastěji destilací obilí, ale lze využít i jiné suroviny, jako jsou například brambory nebo melasa (vedlejší produkt při výrobě cukru). Destilací vzniká vysokoprocentní alkohol, který je následně ředěný vodou na potřebné množství alkoholu, typicky na 40 %. Nižší obsah alkoholu mají ochucené vodky. Pro dokonalou čistotu vodku se na závěr provádí ještě filtrace

Top 4 nejlepší vodky podle ceny

Ochutnejte ty nejlepší vodky vybrané na základě prodejnosti a recenzí našich zákazníků:

4️⃣ Do 500 Kč: Czechoslovakia Vodka - Luxusní destilát vyrobený z těch nejlepších surovin, co naše země nabízí.

3️⃣ Do 1 000 Kč: Belvedere Vodka - Belvedere je považován za jednoho z nejprestižnějších výrobců vodky na světě, mimo jiné díky své dlouhé tradici.

2️⃣ Do 1 500 Kč: Crystal Head Vodka - Ultra-premium destilát z Kanady vyráběná pouze z těch nejkvalitnějších surovin a z té nejčistší pramenité vody. Křišťálová čistota a hladká chuť je zaručena.

1️⃣ Do 3 500 Kč: Beluga Gold Line - Nejexkluzivnější edice ruské vodky Beluga. Vyrábí se ručně a přináší dokonalou chuť.

Nejlepší drinky/ koktejly z vodky

Vyzkoušejte některé z těch nejlepších drinků světa. Zvládnete to i doma!

➡️ Sex on the Beach = vodka + pomerančový džus + broskvová vodka (příp. broskvový likér či džus). Jeden z nejoblíbenějších drinků vůbec, příprava je přitom velice snadná a nenáročná.

➡️ Long Island Iced Tea = vodka + tequila + rum + gin + Triple Sec + citronová šťáva + cukr + Coca-cola. Výborný, ale silný drink s příměsí mnoha druhů alkoholu.

➡️ Cosmpolitan = citronová vodka + pomerančový likér Cointreau + limetková šťáva + brusinkový džus. Někdo cosmopolitan považuje spíše za dámské pití, ale díky své výborné chuti si ho mohou vychutnat i pánové.

➡️ Moscow Mule = vodka + zázvorové pivo + limetková šťáva + máta. Jednoduchý recept, dokonalá chuť.

Prodej vodky Praha

Kvalitní vodku zakoupíte také v naší kamenné prodejně na adrese Beranových 65, Praha 9, v Letňanech - Areál Letov (Budova 27). Rádi vám poradíme s výběrem doutníků, vodky, i dalších destilátů.
 

Nejprodávanější

399
410013994100
Značky
Značka destilátů

Stránka 1 z 1 - 12 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 12 položek celkem