Kubánské doutníky Hoyo de Monterrey

Doutníky Hoyo de Monterrey jsou jedinou značkou kubánských doutníků pojmenovanou po tabákové plantáži. V roce 1822 se majitelem půdy v úrodné oblasti Vuelta Abajo v oblasti Pinar del Rio (kde podle odborníků stále roste nejlepší tabákový list na světě) stal José Gener, který pocházel z Katalánska. Jeho nejslavnější plantáží byla právě Hoyo de Monterrey v San Juan Martinez. 

José Gener vysoce ocenil kvalitu své plodiny, což mu zase zabránilo najít dostatek výrobců ochotných zaplatit za jeho tabák vyšší cenu. Proto se rozhodl zahájit vlastní produkci. Se svým partnerem Miguelem Janet si pronajal vhodný prostor. Pro výrobu byl vybrán nejlepší tabák, a proto úspěch na sebe nenechal dlouho čekat.

V roce 1895 podnikl José Gener výlet do Tarragony. Vrátit se na Kubu už mu nebylo určeno. Po smrti svého otce syn pokračoval v podnikání. Spojil všechny doutníky svého otce pod jménem „Hoyo de Monterrey“. Značka zůstala v rodině až do roku 1931, kdy byla prodána společnosti Sociedad Fernandez y Palacio.

V současné době se doutníky vyrábějí podle prastarých technologií z tabáku z údolí Monterrey. Pokud jde o kvalitu, doutník během své existence prošel mnoha změnami, dokud se v naší době nestal doutníkem třídy de Luxe. Nyní je „Hoyo de Monterrey“ považován za jeden z nejlepších doutníků nové generace, který se vyznačuje poréznější strukturou, dobrou trakcí, vynikajícím vypalováním, dokonalou vůní a jakousi umírněnou chutí díky odměřenému použití listů „lichero“ v náplni.

 
305
3061305306
Značky
 
 
 
Značka doutníků

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem