Kubánské doutníky Romeo y Julieta

Romeo y Julieta je jedním z nejznámějších doutníků na světě. Továrna Romeo a Julie byla na Kubě otevřena v roce 1875. Tato značka doutníků má jednu z nejlepších legend mezi kubánskými doutníky, stejně populární jako příběh dvou milenců z Verony, kteří inspirovali zakladatele značky k jejímu vytvoření. Dva Španělé, Inocencio Alvarez a Manin Garcia, otevřeli malou továrnu na doutníky na ulici San Rafael 87 v Havaně. 

Podle některých archivních zdrojů byla práva na značku registrována v roce 1863 na jméno Alvarez. Tato malá továrna se stala okamžitě populární díky obchodním kvalitám svých zakladatelů. S velkou pozorností sledovali celý proces výroby vitoly od tabáku po válcování. 

Od otevření továrny vypláceli nejvyšší platy a lákali tak na své místo nejlepší "baliče" v Havaně. Tabák byl používán pouze z oblasti Vuelta Abajo. Po chvíli začali kuřáci pociťovat rozdíl mezi doutníky Romeo Juliet a jinými značkami. Značka si rychle podmanila trh. 

Slavný britský premiér Sir Winston Churchill zbožňoval doutníky této konkrétní značky. Na jeho počest vydal Romeo y Julieta doutníky Churchill v nové velikosti Julieta. V dnešní době jsou doutníky této velikosti velmi populární a vyrábí je mnoho značek, často se tato velikost nazývá Churchill a ne Julieta.

Dnes si značka zachovala původní recepturu tabákové směsi vyrobené z nejlepších listů plantáže v oblasti Vuelta Abajo. Extrémně široká škála těchto doutníků se pohybuje od střední až silné síly, dobrého lehkého tahu, rovnoměrného hoření. Zamilovaní doutníci "Romeo y Julieta" si plně užívají bohatou, originální vytříbenou vůni a svůdnou chuť obsahu.

 
169
159011691590
Značky
 
 
Značka doutníků

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem