Rum Bumbu

Bumbu je značka rumu z ostrova Barbados, který je považován za kolébku rumu. Legendy praví, že první rum na světě byl vyroben právě na tomto karibském ostrově. Bumbu rum je autentickým vzkříšením kousků karibské historie. Dodnes se vyrábí v historické palírně postavené roku 1893, která je v neustálém provozu již neuvěřitelných 120 let. 

Jedná se o rum vyrobený ze 100% čisté třtinové šťávy, která pochází z cukrové třtiny pěstované přímo na zdejších plantážích. Destilace probíhá po malých dávkách a míchání se dělá ručně dodnes. Pro získání své charakteristické chutě a vůně zraje v dubových sudech. Rum Bumbu se vyznačuje hladkou a lahodnou chutí s výraznými tóny vanilky, skořice a dalších tropických koření. Často se používá k výrobě koktejlů nebo se pije samostatně jako aperitiv.

Vyzkoušejte i další karibské rumy.

TOP RUMY značky bumbu

➡️ Bumbu Original: Tento patnáctiletý rum má komplexní aroma karamelu, banánů a vanilky. Oplývá sladkou chutí s tóny skořice, pražených oříšků a nového koření s ovocnými podtóny. Tento kousek se vyrábí podle původní receptury pocházející ze 17. století.

➡️ Bumbu XO 18 YO: Elegantní matná láhev se stříbrným reliéfem ukrývá zralejší verzi Bumbu rumu zrající 18 let v sudech po bourbonu a po sherry. Tento rum je skvěle vyvážený a plný tónů karamelek, opáleného dubu, vanilky, pomerančové kůry, pikantního koření a náznaku kávy.

➡️ Bumbu Cream: Směs rumů Bumbu doplněná o chai, kokos, smetanu, skořici a další vybraná koření. Základ tvoří panamský rum, který zrál dlouhých 18 let v sudech po bourbonu a poté dalších 6 měsíců v sudech po sherry. Vyváženost rumu je na výjimečně vysoké úrovni, a proto si na něm pochutnají milovníci tradičních rumů i příznivci sladších likérů.

 

 
825
104918251049
Značky
 
 
 
 
 
Značka destilátů

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem