Kubánské doutníky Bolivar

Značka doutníků Bolivar byla zaregistrována a otevřena v roce 1921. Doutníky Bolivar se nyní vyrábějí v Royal Partagas Factory, kde se momentálně vyrábějí i stejnojmenné doutníky Partagas. Rodák ze Španělska, Jose Rocha se zaměřením na anglický trh pojmenoval své doutníky na počest předchůdce latinskoamerického osvoboditele Che Guevary – generála Simona Bolivara.

Za zmínku stojí zejména jejich ochranná známka s vyobrazením generála Simona Bolívara na přední straně. Kolem portrétu je také vyobrazen zlatavě červený plášť a dubové listy, které symbolizují odvahu, sílu a vojenskou slávu. Tyto odznaky byly široce používány jako odznaky pro vysoce postavený velitelský personál v různých armádách. Za generálem nalevo je vycházející slunce, které symbolizuje svobodu předanou Americe, kterou osvobodil. Proto slovo Bolívar znamená také odvahu, statečnost, svobodného ducha.

Obal doutníku - načervenalý odstín „carmelito“ - byl speciálně vytvořen podle preferencí Britů. Byl to právě tento obal, díky kterému byly doutníky Bolivar obzvláště rozeznatelné. Jelikož Britové patřili ke zkušeným kuřákům, Bolivar doutníky byly vždy velmi silné, ale zároveň aromatické v chuti.

Dnes jsou již k dispozici v prodeji na našem eshopu, SvětDoutníků.com

 
209
2101209210
Značky
 
 
 
Značka doutníků

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem