Kubánské doutníky H.Upmann

Hermann Upmann, který byl německým bankéřem, miloval kubánské doutníky natolik, že se v roce 1844 přestěhoval do Havany, kde, když zůstal bankéřem, zahájil vlastní výrobu doutníků. Jeho banka byla uzavřena na počátku 20. let, ale doutníky nesoucí jeho jméno nadále žijí jako nádherný příklad elegantního Habana. 

Značka si pevně získala srdce milovníků doutníků. „H. Upmann“ se vyznačuje použitím zralejšího obalu než u jiných značek, díky čemuž je dosaženo speciální okouzlující vůně a chuti se sladko-kořeněnou notou. Doutníkový tabák H. Upmann pochází z oblasti Vuelta Abajo, zdroje nejlepších surovin pro doutníky De Luxe. V minulém století byly doutníky velmi žádaná v Německu, kde byly podávány na stříbrných podnosech.

V roce 1944 se továrna přestěhovala do ulice Amistad, kde sídlí dodnes. Hermann Upmann, který se postaral o zachování spotřebitelských vlastností kubánských doutníků během dlouhé transatlantické přepravy, přišel jako první s myšlenkou balení doutníků do barevně zdobených cedrových krabic. Krabice Upman dodnes zdobí medaile obdržené na veletrzích a osobní podpis tvůrce, který potvrzuje vysokou kvalitu jeho doutníků. Portfolio značky dnes nabízí širokou škálu formátů ve stylu totalmento a mano, tripa larga (doutníky vyráběné výhradně ručně s náplní celého listu).

 
189
1901189190
Značky
 
 
 
Značka doutníků

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem