Kubánské doutníky Jose L Piedra

Doutníky této značky si zaslouží pozornost, protože jsou vyráběny výhradně z tabáků, které rostou v regionu Vuelta Arriba. Rodina Piedras přijela na Kubu v 80. letech 20. století ze španělské provincie Asturias a poté, co se usadila poblíž města Santa Clara, v centru regionu Vuelta Arriba, kde se od 16. století pěstuje tabák, zahájila výrobu doutníků.

Ochrannou známku Jose L. Piedra zaregistrovali v roce 1880 bratři Vicente a Lamadrid Piedra, kteří založili továrnu v Remedios, tabákové oblasti Vuelta Arriba.

Je zajímavé, že Jose Lamadrid Piedra zkrátil jméno svého otce (Lamadrid), zakladatele továrny, na jedno písmeno: nechtěl, aby jeho doutníky byly spojovány s jeho otcem. Po kubánské revoluci došlo ke znovuzrození značky, které zachytilo srdce náročných a zkušených kuřáků z Kuby. Úspěch postupem času překročil geografické hranice a značka získala celosvětovou slávu.

Typické doutníky Jose L. Piedra jsou baleny v jednoduchých kartonových obalech - svazky doutníků bez kroužků zabalené v celofánu. Středně velké doutníky s příjemnou vůní a typickou kubánskou silnou chutí.

Dnes jsou již k dispozici v prodeji na našem eshopu, SvětDoutníků.com

 
69
259169259
Značky
 
 
 
Značka doutníků

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem