Rum Plantation

Plantation je značka jedněch z nejlepších karibských rumů. Tyto rumy si získaly uznání po celém světě a za svou vynikající kvalitu a lahodnou chuť vyhrály mnoho ocenění. Jejich popularita mezi rumovými nadšenci stále roste a dnes se jedná o jednu z nejvíce ceněných značek rumu na světě.

Značka Plantation byla založena v roce 1999 v srdci Karibiku, kde se pěstuje ta nejkvalitnější cukrová třtina. Rumy Plantation jsou vyráběny z nejlepších surovin, které jsou destilovány v malých dávkách, což umožňuje výrobcům zachovat bohatou chuť a aroma rumu.

Vyzkoušejte i další druhy rumů na Světě doutníků, třeba oblíbený Rum Zacapa.

Číst dále

Jedinečnost těchto rumů spočívá ve dvojím zrání. Nejprve odpočívají v sudech z amerického dubu po bourbonu, díky čemuž získávají bohatou a hlubokou chuť a aroma. Poté je rum přepraven do Francie, kde je uložen do sudů po cognacu, aby se jeho chuť a aroma ještě více prohloubila. Výsledkem tohoto pečlivého procesu jsou jemné a voňavé rumy, plné tónů tropického ovoce, vanilky, kokosu a citrusů.

Historie značky Plantation

Značku založil v roce 1999 Alexandre Gabriel. Nejprve se soustředil na prodej luxusního koňaku Pierre Ferrand, poté začal hledat možnosti využití použitých sudů při výrobě koňaku. Byla by škoda nechat je dále nevyužité. A právě takto vznikl světově proslulý rum Plantation, který právě v těchto sudech po koňaku zraje.

Top rumy značky Plantation

➡️ Tmavý rum do 500 Kč: Plantation Original Dark - Tento rum je drželitem více než 30 ocenění v nejprestižnějších mezinárodních soutěžích. Jedná se o blend rumu z Jamajky a rumu z Barbadosu, které společně vytváří intenzivní chuť a aroma, které vás přenesou rovnou do tropického Karibiku. Ucítíte chuť švestek a sherry s tóny trávy a peprnosti. Rum zanechává na patře příjemně sladkou ovocnou chuť.

➡️ Bílý rum do 500 Kč: Plantation White 3 Stars - Tento rum vznikl jako pocta historických karibských rumů. Jde o blend těch nejlepších rumů z Barbadosu, Trinidadu a Jamajky. Rumy z Barbadosu přidávají do výsledného produktu vyváženost, Trinidad jemnost a Jamajka důraznou strukturu. V rumu ucítíte tóny hnědého cukru, tropického ovoce, zralých banánů a tmavé čokolády. Tip od Světa doutníků: perfektně se hodí na přípravu Daiquiri.

🏆 Top 1: Plantation XO 20th Anniversary - Toto je bez přehánění opravdový rumový klenot a jeden z nejoblíbenějších rumů na světě. Jedná se o blend těch nejkvalitnějších rumů z Barbadosu. Intenzivní zrání probíhá zprvu v tropických podmínkách po dobu 8-15 let, po čemž následuje pomalé klidné zrání v evropských podmínkách po dobu 2-10 let. Chuť je výrazně plná, zároveň však jemná, se stopy manga, vanilky a kokosu. Tento rum nabízíme také v dárkovém balení, jehož součástí jsou také 2 krásné Plantation skleničky.
 
449
149914491499
Značky
 
 
 
 
 
Značka destilátů

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem