Jak skladovat doutníky

banner skladovani

Pokud kupujete kvalitní výrobky a dodržujete podmínky, mohou být doutníky skladovány až 15 let. Podle odborníků na doutníky během prvních tří let ztrácejí částečně své vůně. Pokud si tedy chcete užívat kouření doutníků užít, neměli byste je doma chovat déle než 5 let.

Doutníky lze skladovat ve skleněné nádobě nebo láhvi, plastovém sáčku se zapínáním na zip, ale naprosto nejlepší variantou je humidor – speciální krabice pro skladování doutníků, vyrobena ze španělského cedru, a s těsným víkem, aby nedošlo ke ztrátě vlhkosti. Proč španělský cedr? Tato kůra neabsorbuje vlhkost a zápach a zanechává doutníky stejně čerstvé. Bez tohoto jednoduchého příslušenství je velmi obtížné sledovat bezpečnost výrobků, i když jsou k dispozici všechna měřicí zařízení. V průběhu uchovávání se teploty z různých důvodů mohou změnit, na což humidor vhodně reaguje.

Je nemožné skladovat doutníky různých odrůd tabáku v jedné krabici, zejména s různými vůněmi, protože jejich individualita zmizí v uzavřeném obalu. Například náklady na ručně vyráběné doutníky mohou být velmi vysoké. Vnitřek humidoru je zodpovědný za úroveň vlhkosti v krabici a v jiných případech je to speciální elektronický systém. Pro zvlhčování se používá pouze čištěná voda, která nezpůsobuje plísně. Každý humidor by měl mít vyhrazený vlhkoměr pro řízení úrovní vlhkosti. 

banner 2 skladovani

Skladování doutníků ve vlhkém prostředí bez humidoru není pro jejich zachování možné. Doutníky by se také neměly skladovat na sobě, protože zaprvé může dojít k poškození spodních vrstev a zadruhé existuje riziko vysušení. Doutníky byste neměli vyjímat ze zapečetěných obalů, pokud je neplánujete kouřit. Balené výrobky vydrží mnohem déle.

Doutníky nemůžete prostě dát do pouzdra a zapomenout na ně. Pravidelně byste měli kontrolovat tabákové výrobky, zda nejsou poškozené a plísní, případně je posunout, což prodlouží jejich životnost. Pokud nechcete svou sbírku po krátké době vyhodit, musíte mít nástroje ke sledování všech podmínek.

Právě na svetdoutniku.com najdete ten nejširší výběr kubánských doutníků, jejich příslušenství, humidorů a dalších produktů, které jsou důležité pro skutečné znalce těchto produktů.

jak kourit doutniky banner

Prohlašuji, že jsem starší 18-ti let a jsem si vědom, že tyto stránky obsahují informace o tabákových výrobcích.Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.