Kubánské doutníky Cohiba

V roce 1966 byly Habanos Cohiba vyráběny výhradně pro Fidela Castra a to společností El Laguito. Od roku 1982 se vyrábějí doutníky, které byly uvedeny na trh, i když v extrémně omezeném množství, a továrna získala slávu po celém světě.

Výroba Cohiba Robusto probíhá pod přísnou kontrolou, do továrny je dodáván vybraný tabák z 5 příkladných plantáží třídy Vegas de Primera v regionu Vuelta Abajo, kde je vše zpracováváno ručně.

Doutníky Robusto Cohiba se od ostatních liší druhem fragmentace, která je vystavena listům seco a ligero, někdy se používá medio tiempo a náplň doutníku je vyrobena z listů volado. Pro proces fermentace se používají dřevěné sudy, a proto mají produkty zvláštní aroma a chuť, jako je Cohiba Esplendidos. K dnešnímu dni byly do prodeje uvedeny čtyři řady doutníků Cohiba. 

První z nich, Clasica Robustos, byla založena v letech 1966-1989 na počest 500. výročí Kolumbovy plavby. Tato řada doutníků je považována za střední až silnou sílu chuti. V roce 2007 společnost představila řadu Maduro 5. Cohiba této střední a nadstandardně silné řady zahrnuje tři vitoly. Jejich zvláštností je luxusní balení doutníků Maduro, který se uchovává pět let před uvedením do výroby, a proto je pro ně tak vysoká cena.

Luxusní balení jak dárkové, tak i pro radost, je na objednávku dostupné po celé Praze a České republice.

 
245
169912451699
Značky
 
 
 
Značka doutníků

Stránka 1 z 1 - 18 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 18 položek celkem