Kubánské doutníky Partagas

Partagas je nejznámější továrna na doutníky v Havaně. Nachází se na adrese 520 Industria, hned za Capitol, v centru města. Společnost byla založena v roce 1845 Donem Jaime Partagas. Od té doby zde vyrobené doutníky nesou jeho jméno. 

Partagas, který byl vášnivým fanouškem obchodů s doutníky, vlastnil velké plantáže ve Vuelta Abajo a sám tam často cestoval, aby kontroval jejich kvalitu. Byl nejen opravdovým nadšencem doutníků, ale také fanouškem tmavých žen, jejichž tmavá barva pokožky mu připomínala elegantní zabarvení doutníků.

Sortiment vyráběných doutníků Partagas je poměrně velký - přes 30 druhů, z nichž pouze 2 jsou zkroucené automaticky. Stojí za zmínku, že továrna Partagas vyrábí největší řadu doutníků na Kubě, včetně Maduro no.1, Presidentes, nebo Partagas serie e no.2 a další.

Na rozdíl od některých značek doutníků značka Partagas po revoluci na kvalitě nic neztratila a dokonce se naopak se prodej rozšířil. Dnes je to doutník Partagas v Havaně, který vyrábí většinu doutníků pro domácí trh. Kromě hlavní řady Partagas provozuje továrna také značky jako: Cohiba, Montecristo, Ramon Allones, Bolivar, Gloria Cubana a Romeo y Julieta. Za 160 let se továrna trochu změnila, výrobní oblasti se rozšířily a bylo přidáno více světla. Toto je druhá největší továrna na Kubě. Doutníky Partagas jsou snadno rozpoznatelné díky své bohaté vůni a středně silné chutě.

Dnes jsou již k dispozici v prodeji na našem eshopu, SvětDoutníků.com

 
145
3291145329
Značky
 
 
 
Značka doutníků

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem