Whisky Laphroaig

Laphroaig je skotská whisky vyráběná na ostrově Islay. Tento single malt whisky je známý svým silným a rašelinovým charakterem, který vychází ze specifických podmínek prostředí, ve kterém je destilována. Laphroaig je jednou z nejvýraznějších značek skotské whisky a je oblíbená mezi mnoha nadšenci této alkoholické nápoje.

Laphroaig má bohatou historii, která sahá až do roku 1815, kdy byla založena distilérka na ostrově Islay. První whisky byla destilována v roce 1820 a Laphroaig se postupně stala jednou z nejvýznamnějších značek skotské whisky. V roce 1994 byla distilérka prodána společnosti Allied Domecq a o několik let později se dostala pod kontrolu společnosti Fortune Brands.

Laphroaig je vyráběna z ječmene, který je nejprve namočen a pak rozšířen na speciální podlaze, kde dochází ke klíčení. Klíčící ječmen je poté sušen nad rašelinou, což dává whisky její charakteristickou chuť a aroma. Destilace se provádí ve dvou krocích v destilačních kádích z mědi. Po destilaci je whisky zralána v sudech z amerického dubu po bourbonu.

Prohlédněte si celou nabídku whisky na Světě doutníků.

 
899
119918991199
Značky
 
Značka destilátů

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem