Jaké slavné osobnosti kouřily doutník?

1200x300 slusne obleceny

Doutník je symbolem stylu, úspěchu, skutečného aristokratického vkusu. Okolí v podobě koženého nábytku, elitního koňaku ve sklenici, psacího stolu ze vzácných dřev se nedobrovolně rýsuje při této aristokratické aktivitě. Není divu, že nejznámějšími kuřáky doutníků byli charismatičtí, bystří intelektuální lidé a často velmi bohatí jednotlivci.

Osoby, které podlehli kouzlu doutníku ve světě politiky

Winston Churchill

Tento slavný talentovaný politik, spisovatel a novinář se proslavil nejen vynikajícími činy na vojenské a politické scéně Velké Británie, svými knihami, ale také svou závislostí na kouření doutníků. V kouření mohl dát šanci každému známému kuřáckému politikovi. Churchill se poprvé seznámil s tabákem na Kubě. Později během dne kouřil až 10 doutníků, což znamená, že kouřil téměř nepřetržitě. Churchill častěji nekouřil, ale „žvýkal“ doutníky. Upřednostňoval výrobky velkého kalibru značek Romeo y Julieta a La Aroma de Cuba. Následně pojmenovali majitelé známé společnosti Romeo y Julieta doutníky formátu 178/47 podle britského předsedy vlády - Churchilla.

Fidel Castro

Fidel Castro je muž, který se na Kubě doslova zapsal do historie. Jako jeden z nejznámějších znalců doutníků a moudrý vůdce udělal hodně pro rozvoj doutníkového řemesla na ostrově. První doutník dostal od svého otce a kouřil ho ve věku 15 let. Od té doby se kouření dobrého tabáku stalo nedílnou součástí samotného Fidela. Hodně kouřil a jen kubánské tabákové výrobky. Nepřátelé, kteří věděli o závislosti velitele, dokonce použili tabákové výrobky ve snaze zničit Castra. Fidel kouřil 44 let! To mu však nezabránilo dožít se vysokého věku a přežít mnoho politických vůdců své doby.

Che Guevara

Comandante je často zobrazován s doutníkem v ústech nebo mezi prsty. Existují dokonce záznamy o tom, jaké doutníky Che Guevara kouřil. Říkají, že Ernesto nebyl věrný žádné značce, ačkoli dával přednost kubánským odrůdám tabáku. Například jednou z oblíbených značek doutníků jsou Montecristo, H. Upmann a Partagas.

1200x300 churchill

Celebrity, které podlehli kouzlu doutníku 

Jack Nicholson

Jeden z největších filmových umělců všech dob, Jack Nicholson, ocenil doutníky v poměrně pozdním věku. Vášnivý fanoušek golfu vykouřil půl balení cigaret jen v jednom kole a výsledkem bylo, že nadměrná nervozita narušila sportovní úspěch. Poté se Nicholson rozhodl přejít na doutníky, pomohli se dát dohromady a dosáhnout dobrého výsledku. A poprvé umělec ochutnal chuť vysoce kvalitního tabáku během natáčení filmu „Poslední detaily“ na počátku 70. let, podle scénáře měl jeho hrdina kouřit doutníky. V současné době je držitel Oscarů a dalších významných filmových trofejí fanouškem kubánských Havanů, včetně jeho oblíbených značek - Montecristo, Romeo y Julieta, Cohiba

John Travolta

Hrdina filmu „Pulp Fiction“ a jedna z nejjasnějších hvězd Hollywoodu John Travolta se pravidelně objevuje ve filmech s doutníkem v zubech. Ve skutečném životě je také velkým fanouškem velkého kouře. Když jeho otec kouřil doutníky, vůně tabáku byla neustále přítomná v obývacím pokoji, což vytvářelo nepopsatelnou domácí atmosféru, a John Travolta pokračoval v rodinných tradicích. Kouření pro něj je jednou z mála slabin, které si herec dovoluje, jakýsi rituál a potěšení. Oblíbené značky jsou Dominican Davidoff a Cuban Montecristo.

1200x300 arnold

Arnold Schwarzenegger

Bývalý guvernér Kalifornie, populární herec a kulturista "Iron Arnie" je známý svou láskou ke kubánským doutníkem. Na webu můžete vidět brutální fotografii stárnoucího Arnolda s doutníkem v ústech. Jaké doutníky kouří Arnold Schwarzenegger? Mimo jiné herec preferuje oblíbenou kubánskou značku Cohiba.

Leonardo DiCaprio

Slavný herec se přiznal ke kouření doutníků. V tisku se o něm každou chvíli objevovaly články, které vyprávěly o Leově lásce kouřit doutník přes šachovou partii nebo sám se sklenkou koňaku. Ale později herec připustil, že přestal kouřit, takže to, co kouří doutníky Leonardo DiCaprio, není přesně známo.

Sylvester Stallone

Sly se přidal k řadám fanoušků kubánských doutníků spolu se Schwarzeneggerem a Churchillem. Jaké doutníky kouří Sylvester Stallone? Podle některých zdrojů dává herec přednost stejné značce jako železná Arnie - populární Cohiba, která odpovídá brutálnímu a odvážnému obrazu herce v kině.

Zmíněné produkty v tomto článku můžete nalézt níže: